Mide Botoksu

Botoks Nedir?

Botoks “Clostridium botulinum” adlı bakteriden üretilen bir proteindir. Uzun süredir Göz , Nöroloji , Plastik Cerrahi ve Genel Cerrahi bölümleri tarafından bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Daha sonraları medikal estetik alanında daha sık kullanılmaya başlanmıştır. Botoks uygulandığı bölgedeki kasların kasılmasını yaklaşık 6 ay süre ile durdurarak görev yapar.

MİDE BOTOKSU KİMLERE UYGULANIR ?

Mide Botoksu ameliyat için uygun olmayan obezite grubuna yapılır. VKİ : 35 kg/m2 in altında olan hastalara uygulanır. Diyet ve egzersizle kilo vermeyi denemiş ve başarısız olan hastalarda diyete dayanıklılığı arttırır. Mide Botoksu uygulaması sonrasında mutlaka diyet devamı önerilir. Diyetle birlikte uygulandığında başarılı olan bir yöntemdir. 18-65 yaş aralığında olan kişilere uygulanır. Komplikasyon oranı çok düşüktür.

MİDE BOTOKSU ETKİNLİĞİ NE ZAMAN BAŞLAR?

Botoksun etkinliği 3 günden itibaren başlayıp 7. günden sonra maksimuma ulaşır.6 ay süre ile devam eder. Gerektiğinde 6 ay sonra 2. bir uygulama yapıla bilir.

MİDE BOTOKSU YATIŞ GEREKTİRİR Mİ ?

Mide botoks uygulaması hafif sedasyonla yapılır.İşlem sonrası hastalarımız 1-2 saat sonra taburcu edilir. İşlemin ertesi gün günlük hayatlarına ve iş hayatına geri dönerler.

Mide Botoksu uygulaması sonrasında diyetisyen ekibimizle birlikte hastalarımızın kontrol ve takipleri sağlanır.

MİDE BOTOKSU UYGULAMASINDAN BEKLENTİ NEDİR?

Hastaların toplam ağırlığının %10-15 kadarını 3-6 aylık süre içinde kaybetmesi beklenir. Verilen kilo miktarı; yaş, metabolizma hızı ve yapılan egzersiz sıklığına göre kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Randevu Al